STAL ry:n paikallisyhdistykset


Paikallisyhdistykset toimivat eri puolilla Suomea ja niissä jäsenet pääsevät vaikuttamaan ammattinsa asioihin lähellä omaa asuinpaikkaa. Paikallisyhdistykset järjestävät myös jäsenilleen erilaisia virkistystapahtumia. Voit liittyä oman alueesi paikallisyhdistykseen joko STAL ry:n liittymisvaiheessa tai myöhemmin. 

Paikallisyhdistyksen vaihtaminen

Voit vaihtaa paikallisyhdistystä esimerkiksi muuton vuoksi täyttämällä jäsentietojen päivityslomakkeen. 

Paikallisyhdistykset


Pohjolan Suun Terveyden Ammattilaiset ry  -
o Puheenjohtaja Lea Nyberg-Hedman 040 720 8480, lellu.nyberg(at)gmail.com

Pohjanmaan Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry
o Puheenjohtaja Marjaana Kamila 040 561 7728, pohjanmaanhhjashg(at)gmail.com                                                                                     
Pohjois-Savon Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry  
o Puheenjohtaja Marita Koskinen 050 3418 484, marita.koskinen(at)kuopio.fi
 
Kaakkois-Suomen Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry
o Puheenjohtaja Sari Eskola 0500 888 213, sari.eskola(at)eksote.fi
 
Lahden seudun Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry
o Puheenjohtaja Taru Tuomala 0400 473 143, taru.tuomala(at)pp.phnet.fi
 
Tampereen seudun Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry
o Puheenjohtaja Kaija Irri 050 3753 628, kaija.irri(at)stal.fi
 
Satakunnan Hammashoitajat ja Suuhygienistit ry
o Puheenjohtaja Sirpa Wallin, satak.hhjashg(at)suomi24.fi
 
Turun alueen Suun Terveydenhoidon ammattilaiset ry
o Puheenjohtaja Ann-Kristin Limnell 040 5646 601, ann-kristin.limnell(at)turku.fi
 
Helsingin ja Uudenmaan suun terveydenhoidon ammattilaiset ry
o Puheenjohtaja Marja Hukkanen, marja.hukkanen(at)suomi24.fi



Denstal tarjoaa suun terveydenhoitohenkilöstölle laadukasta lisä- ja täydennyskoulutusta.

Tutustu koulutuksiin